| Uhlobo loBoniso | I-OLED |
| Igama lebrand | I-WISEVISION |
| Ubungakanani | 2.42 intshi |
| Iipixels | Amachaphaza ayi-128×64 |
| Imo Yokubonisa | I-Passive Matrix |
| Indawo Esebenzayo (AA) | 55.01×27.49 mm |
| Ubungakanani bePhaneli | 60.5×37×1.8 mm |
| Umbala | Mhlophe/Luhlaza/Mthubi |
| Ukukhanya | 90 (Umnx)cd/m² |
| Indlela Yokuqhuba | Ubonelelo lwangaphandle |
| Ujongano | I-SPI ehambelanayo/I²C/4-wire |
| Umsebenzi | 1/64 |
| Inombolo yePin | 24 |
| Umqhubi we-IC | I-SSD1309 |
| I-Voltage | 1.65-3.3 V |
| Ubunzima | I-TBD |
| Ubushushu bokusebenza | -40 ~ +70 °C |
| Ubushushu bokugcina | -40 ~ +85°C |
I-X242-2864KSWUG01-C24 sisikrini se-OLED esinemizobo esinendawo esebenzayo eyi-55.01 × 27.49 mm, kunye nobukhulu obudibeneyo obuyi-2.42 intshi.
Le modyuli ye-OLED yakhelwe ngaphakathi nge-SSD1309 controller IC ephucukileyo kwaye ixhasa ii-interfaces ezihambelanayo, i-I²C, kunye nee-interfaces ze-serial ze-SPI ezineentambo ezi-4.
Ukuqinisekisa amava omsebenzisi angenamthungo, imodyuli yokubonisa ye-OLED isebenza nge-logic supply voltage ye-3.0V (ixabiso eliqhelekileyo) kwaye inika umsebenzi wokuqhuba we-1/64.
Oku kuthetha ukuba ayisebenzisi nje kuphela amandla amancinci, kodwa ikwabonelela ngokusebenza okuphezulu, nto leyo eyenza ukuba ibe lukhetho olufanelekileyo kwizicelo zokonga amandla.
Imodyuli ye-OLED ifanelekile kwiindidi ezahlukeneyo zamashishini ezifana: izixhobo eziphathwa ngesandla, igridi ekrelekrele, izixhobo ezinxibekayo ezikrelekrele, izixhobo ze-IoT, izixhobo zonyango.
Imodyuli ingasebenza kumaqondo obushushu ukusuka kwi -40℃ ukuya kwi +70℃; amaqondo obushushu ayo okugcina aqala kwi -40℃ ukuya kwi +85℃.
1. Ubhityile–Akukho mfuneko yokukhanya kwangasemva, ukuzikhupha;
2. I-engile yokubukela ebanzi: Idigri yasimahla;
3. Ukukhanya Okuphezulu: 110 cd/m²;
4. Umlinganiselo ophezulu wokungafani (Igumbi Elimnyama): 2000:1;
5. Isantya esiphezulu sempendulo(<2μS);
6. Ubushushu bokusebenza obubanzi
7. Ukusetyenziswa kwamandla okuphantsi;
Sizisa ilungu lamva nje lothotho lweemodyuli zethu zokubonisa, isikrini semodyuli yokubonisa encinci ye-OLED eyi-2.42-intshi! Ubungakanani obuncinci bemodyuli yokubonisa kunye nesisombululo esiphezulu samachaphaza ayi-128x64 kuyenza ilungele ukusetyenziswa ngeendlela ezahlukeneyo apho indawo incinci kodwa kufuneka umboniso ocacileyo nocacileyo.
Esi sikrini se-OLED semodyuli yokubonisa senzelwe ukubonelela ngentsebenzo ebonakalayo egqwesileyo, sinikezela ngemifanekiso ebukhali neqaqambileyo kunye nomahluko ogqwesileyo. Isisombululo esiphezulu siqinisekisa ukuba yonke inkcukacha iboniswa ngokuchanekileyo, nto leyo eyenza ukuba ifaneleke ukubonisa imizobo enzima, umbhalo ontsonkothileyo, kwanee-icon ezincinci kunye neelogo.
Imodyuli yokubonisa isebenzisa iteknoloji ye-OLED, enika iingenelo ezininzi kunezikrini ze-LCD zemveli. Iiphaneli ze-OLED zibonelela ngomnyama onzulu kunye nemibala eqaqambileyo kwimifanekiso etyebileyo, efana nempilo. Ikwabonelela ngee-engile zokubukela ezibanzi, ezivumela ababukeli ukuba bonwabele umxholo ovela kwii-engile ezahlukeneyo ngaphandle kokulahlekelwa ngumgangatho. Ukongeza, iteknoloji ye-OLED isebenzisa umbane omncinci, okwenza ukuba isebenze kakuhle kwaye yandise ubomi bemveliso.
Isikrini se-OLED esincinci esingama-intshi angama-2.42 sinokusetyenziswa ngeendlela ezahlukeneyo kwaye singasetyenziswa kumashishini ahlukeneyo kunye nezicelo. Sifaneleke ngakumbi kwizixhobo eziphathwayo, ubuchwepheshe obunxitywayo, izixhobo zasekhaya ezikrelekrele, iinkqubo zolawulo lwemizi-mveliso, nokunye. Ubungakanani bayo obuncinci buyenza ibe lukhetho olufanelekileyo kwizixhobo apho ukulungiswa kwendawo kubalulekile, njengee-smartwatches, ii-trackers zokomelela komzimba, izixhobo ze-IoT, kunye nezixhobo ze-elektroniki.
Isikrini semodyuli yokubonisa ye-OLED kulula ukusidibanisa kwaye sinojongano olulula, olunokuhlanganiswa ngokungenamthungo kwiindlela ezikhoyo okanye lusetyenziswe kuphuhliso lwemveliso entsha. Sixhasa iindlela ezahlukeneyo zonxibelelwano ezifana ne-SPI kunye ne-I2C, sibonelela ngokuguquguquka kunye nokuhambelana namaqonga ahlukeneyo e-microcontroller.
Lilonke, isikrini sethu semodyuli yesiboniso se-OLED esincinci esiyi-2.42-intshi sidibanisa ubuncinci, isisombululo esiphezulu kunye nokusebenza okubonakalayo okugqwesileyo. Itekhnoloji yayo ye-OLED iqinisekisa imibala eqaqambileyo, ubumnyama obunzulu kunye nee-engile zokujonga ezibanzi. Nokuba ufuna ukuphucula ukuboniswa kwezixhobo ezinxibekayo ezikrelekrele, izixhobo eziphathekayo okanye iinkqubo zolawulo lwemizi-mveliso, esi sikrini semodyuli yesiboniso se-OLED sisisombululo esigqibeleleyo. Phucula iimveliso zakho ngale modyuli yesiboniso yanamhlanje ukuze unike abathengi bakho amava anomdla kwaye amangalisayo.